Felix Baumgartner

null

Felix Baumgartner Barotne

Felix informācija

Par Felix

null

Fēliks Baumgartners (Felix Baumgartner) atgrūž cilvēka fiziskās robežas lidotspējai, patstāvīgi izaicinot savu limitu.
2003. gadā, Fēliks izpildīja nepieredzēti spārnotu brivo kritienu pāri Lamanša kanālam, un kopš tā laika viņš ir nodevies skaņas ātruma pārsniegšanai. Ar komandu, kurā ietilps pasaules labākie zinātnieki, inženieri un ārsti, aiz sevis, Fēliks kopā ar Red Bull Stratos ir gatavs pārrakstīt vēsturi un attīstīt aeronautiskos pētījumus.

Dzimis Zalcburgā, Fēliks uzsāka izpletņlēkšanu 16 gadu vecumā un pieslīpēja savu prasmi kā  Austrijas militāro demonstrāciju un sacensību komandas loceklis. 1988. gadā, viņš sāka izpildīt izpletņlēkšanas trikus priekš Red Bull. Kompānijs nestandarta domāšana un Fēliksa bezbailīgais gars uzreiz saskanēja un kopš tā laika viņi sadarbojas.

Līdz 1990. gadam, Fēliksam likās, ka viņš ir gājis tik tālu ar tradicionālo izpletņlekšanu cik  var, tāpēc viņš paplašināja sava parašūta spējas ar BASE jumping – lekšanu ar  izpletni no nostiprinātiem objektiem vai zemesgabaliem. Viņš atklāja, ka zibenīgi ātri refleksi un precīza tehnika, kas nepieciešama šādam zemas augstienes varoņdarbam, arī uzlabo viņa augstas amplitūdas izpletņlēkšanas tehniku.

Izņemot izpildīto apbrīnojamo spārnoto brīvo kritienu pāri Lamanša šaurumam, Fēliks ir uzstādījis BASE jump pasaules rekoru un ir nominēts Pasaules sporta balvai (World Sports Award) un divās kategorijās NEA ekstrēmajai sporta balvai ( NEA Extreme Sports Awards). Viņš ir arī ievērojams bezpeļņas organizācijas "Wings for Life" muguras smadzeņu pētījumu atbalstītājs. Un viņa apņemšanās sasniegt kosmosa malu un pārspēt skaņas ātrumu ir nelokāma. "Mēs varam dalīties ar datiem, kas nav bijuši pieejami pēdējos 50 gadus, vai vairāk," Fēliks paziņo. "Tas dara mani mazliet lepnu."


www.felixbaumgartner.com

 

Pašreizējie Fēliksa sasniegumi:

  • * 1997 – World champion title for BASE jumping in West Virginia, United States
  • * 1999 – World record BASE jump from the Petronas Twin Towers in Kuala Lumpur, Malaysia (1,479 feet)
  • * 1999 – World record lowest BASE jump from Christ the Redeemer statue in Rio de Janeiro, Brazil (95 feet)
  • * 2001 – Nominated for a World Sports Award in London, England (category: Extreme Sports)
  • * 2003 – Channel Crossing, Dover, England to Calais, France; first winged freefall crossing of the English Channel
  • * 2004 – BASE jump into Marmet Cave in Velebit National Parc, Croatia (623 feet deep)
  • * 2004 – World record BASE jump from the highest bridge in the world, Millau Bridge, France (1,125 feet)
  • * 2007 – BASE jump from world’s tallest building, Taipei 101 Tower, Taipei, Taiwan (1,669 feet)